Q&A

Który program będzie dla mnie odpowiedni?

Najprostszą odpowiedzią będzie: wybierz ten program, który spontanicznie najbardziej cię zaciekawia i wydaje ci się w sam raz.

A jeśli ta odpowiedź Ci nie wystarczy, to poniżej kilka wskazówek do podjęcia decyzji:

  • „Mądrość serca” to przewodnik po życiu wewnętrznym (uczucia – myśli – ciało – potrzeby). To może być dobry początek.
  • „Dary niedoskonałości” to najbardziej wspierający program i pomocny w radzeniu sobie z codziennością. Życie nie daje nam spokoju, więc uczymy się z nim (i ze sobą) dobrze obchodzić.
  • „Ku głębszym pragnieniom” to odkrywanie, w jak sposób chcę wnieść siebie w świat. Dobrze jest podjąć te spotkania w okresie życia, kiedy nie czuję się przeciążona i mogę spokojnie oddychać. W takich warunkach łatwiej jest uchwycić szerszy kontekst mojego życia i zwrócić się ku przyszłości.

Do kogo skierowane są warsztaty? W jakim wieku są uczestniczki?

Program nie jest skierowany do określonej grupy kobiet i możemy powiedzieć z doświadczenia, że każdy niezależnie od wieku i okoliczności życia może znaleźć tutaj sobie miejsce.

W Przystani biorą udział osoby w bardzo zróżnicowanym wieku. Wydaje nam się „na oko”, że najczęściej w warsztatach biorą udział kobiety w wieku 30-45, ale w każdej grupie są również osoby i młodsze, i starsze. Podobnie, jeśli chodzi o stan i okres życia – spotykamy się w bardzo różnorodnym gronie.

Tak naprawdę najważniejsze kryterium udziału to osobiste pragnienie i takie poczucie, że to jest dla mnie, że mi się do zgadza, że to mnie zaprasza.

Czy w grupach online jest realizowany ten sam program co na zajęciach stacjonarnych?

Grupy online, które odbywają się w programie „Dary niedoskonałości” realizują ten sam program co na spotkaniach stacjonarnych. Różni się natomiast liczba osób w grupie. Online pracujemy w grupach maksymalnie 8-osobowych.

Czy mogę na zajęcia przyjść z małym dzieckiem?

Jeśli chodzi o uczestniczenie w zajęciach z małym dzieckiem (do 12 mc.), to mamy różne doświadczenia. Zdarzało się, że w warsztatach brały udział osoby, które zaczynały program z Maluszkami, a które z czasem udało się zostawić w domu. Niektóre mamy były zadowolone – miały czas dla siebie, a dzieciom też było dobrze. Inne mamy bywały raczej zmęczone próbą połączenia pracy własnej z opieką nad dzieckiem – Maluszek sporo płakał, a mama musiała często wychodzić z sali.

Generalnie jednak ze względu na dynamikę naszej pracy, będąc z dzieckiem na spotkaniu, trudniej jest wtedy być i korzystać w pełni ze spotkań. Proponujemy sporo ćwiczeń do pracy indywidualnej, w ciszy, gdzie potrzebna jest pewna koncentracja.

W tym roku organizujemy także grupę poranną „Mądrość serca”, która może być w takim przypadku najlepszym rozwiązaniem. Dobrym rozwiązaniem może być też grupa online „Dary niedoskonałości” – ta formuła umożliwia połączenie się z domu, „tylko” na 2h.

Kiedy odbywają się zajęcia?

Wszystkie harmonogramy zajęć znajdziesz tutaj .

Kontakt
Przystań dla serca
email: kontakt@przystandlaserca.pl
code and design: p‑soft